Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Άρης Ακροποτάμου 4-0

Την πρώτη του νίκη με σκορ 4-0 πέτυχε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης απέναντι στον Άρη Ακροποτάμου. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να έχουν την ελαφρά πρωτοβουλία, αλλά με την πάροδο του χρόνου η ομάδα μας ισορρόπησε και πήρε την πρωτοβουλια των κινήσεων. Το πρώτο γκολ σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο ο Σέργιος Αγγελακάκης. Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στον Εθνικό αφού έπαιξε όμορφο ποδόσφαιρο και έχασε αρκετές μεγάλες ευκαιρίες ώστε να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ, κατάφερε τελικά να κάνει το 2-0 με πέναλτι που εκτέλεσε ο Θεοδωράκης. Το τρία μηδέν έκανε ο νεοαποκτηθής Σεϊδάν Μαμούτ ενώ λίγο πριν τη λήξη ο Αγγελακάκης σημείωσε το 4-0.

Ικανοποιημένοι έφυγαν από το γήπεδο οι περίπου 1.000 φίλοι του εθνικού που παρακολούθησαν το ματς.

Ο επόμενος αγώνας θα διεξαχθεί την ερχόμενη Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου και πάλι με αντίπαλο τον Άρη Ακροποτάμου για το Κύπελλο της Γ Εθνικής και θα είναι νοκ άουτ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ: Φυσέκης, Θάνος, Κατρανίτσας, Παρασκευάς, Λειβαδιώτης, Τορομανίδης, Καμπιώτης (91’ Αμπραχαμιάν), Ελληνίδης, Γκαϊδατζής (67’ Μαμούτ), Φλώρος (81’ Θεοδωράκης), Αγγελακάκης

ΆΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ: Κωνσταντάκος, Καμπερίδης, Προβατίδης, Τσέπα, Σεφερίδης, Σολακίδης (46’ Τερζίδης), Πτηνόπουλος (46’ Σκονίδης), Καραγιαννίδης, Δούμπλατζης, Παπαδόπουλος (70’ Ρετσινάς), Αποστολίδης