Βήμα παραμονής ο ΟΦΗ, 2-1 τον ΠΑΣ

Παπάζογλου και Κουτσιανικούλης σκόραραν σε κάθε ημίχρονο και ο ΟΦΗ νίκησε 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα στο «Γεντί Κουλέ».

Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΗ που έφτασε τους 31 βαθμούς και μπορεί να αισθάνεται πιο ασφαλής μακριά από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.
Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη επικράτησε 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα για την 27η αγωνιστική με τέρματα των Θανάση Παπάζογλου και Βασίλη Κουτσιανικούλη. Ο πρώτος σκόραρε στο 17ο λεπτό και ο δεύτερος στο 64ο, ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα μείωσε με τον Γιάκο στο 85′, αλλά δεν μπόρεσε να πάρει ούτε το βαθμό της ισοπαλίας.
Η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου έμεινε στους 38 βαθμούς και νιώθει την απειλή του Παναθηναϊκού στη μάχη για μια θέση που οδηγεί στα πλέι οφ της Super League.
Οι συνθέσεις:
ΟΦΗ (Πετράκης): Γουναρίδης, Μπούρμπος, Σόουζα, Σαρ, Μονιάκης, Βερόν, Μακρής, Βιτώρος (54′ Ιωαννίδης), Λαμπρόπουλος (92′ Λαμπρόπουλος), Παπάζογλου, Κουτσιανικούλης (88′ Περογαμβράκης).
ΠΑΣ Γιάννινα (Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Πάντος (85′ Κειτά), Τζημόπουλος, Κολοβέτσιος (72′ Γιάκος), Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Λίλα, Ντε Βινσέντι, Γεωργίου, Κοροβέσης, Ίλιτς (83′ Νικλητσιώτης).