Σπουδαίο διπλό στο Περιστέρι η Ξάνθη

Σπουδαίο διπλό για την Ξάνθη, που νίκησε στο Περιστέρι τον Ατρόμητο για την 3η αγωνιστική της Super League.

Χάρη σε γκολ του Καρίμ Σολτάνι στο 57ο λεπτό η Ξάνθη κατάφερε να φύγει με σπουδαίο διπλό από την έδρα του Ατρομήτου (1-0). Αυτή ήταν η πρώτη ήττα εντός έδρας στη Super League (σε κανονική περίοδο) για τους Περιστεριώτες μετά από δυόμιση χρόνια (συγκεκριμένα, 29 μήνες!)
Ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος και είχε σπουδαίες ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη ή τουλάχιστον να σώσει την παρτίδα με την ισοπαλία, αλλά ήταν σε εξαιρετική μέρα ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, Τσέναμο που έπιανε τα... άπιαστα.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γρηγορίου): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Ουμπίντες (67' Στόιτσεφ), Ουσέρο, Πίτου Γκαρσία (55' Γοδόι), Μαρσελίνιο (58' Μπρίτο), Ναπολεόνι, Λε Ταλέκ.

ΞΑΝΘΗ (Λουτσέσκου): Τσέναμο, Μπέρτος, Φλίσκας, Καρυπίδης, Γουάλας, Βασιλακάκης, Παπαστεριανός, Λουσέρο, Ντιμιτρόφ (46' Καπετάνος), Χέρεα, Σολτάνι