Επέστρεψαν και πάλι νικητές! (βίντεο)

Του Γιώργου  Νικολαϊδη (gnborn2shoot)
Ήταν οι αθλητές του  Γ.Ο. «ΑΙΑΝΤΑ»  Θερμαϊκού  που  στέφθηκαν για μια ακόμη φορά νικητές στο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ τηςΕλληνικής Γυμναστικής Ομοσπονδίας (Ε.Γ.Ο.).
Οι αγώνες ήταν η ΤΕΛΙΚΗ  ΦΑΣΗ  Α'-Β' - Γ' κατηγοριών, και διεξήχθησαν στο κλειστό γυμναστήριο Ηλιούπολης στην Αθήνα (27 & 28 Απριλίου ).

Έτσι τίμησαν το σύλλογό  τους και έκαναν περήφανους όλους  μας -γονείς, συναθλητές, συνδημότες, προπονητές - που γνωρίζουμε τις προσπάθειές  τους εδώ και πολλά χρόνια.
Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν  οι 20 καλύτεροι αθλητές και αθλήτριες  από όλους τους αθλητικούς συλλόγους  της Ελλάδας  των Α΄, Β, και Γ΄ κατηγοριών δηλ. ηλικίες από 12 χρονών και επάνω.

Ο Παναγιώτης Κοτανίδης απέσπασε το ΧΡΥΣΟ μετάλλιο και πάλι στον Ακροβατικό Διάδρομο με πολύ καλή εκτέλεση του προγράμματός του.
Στο ατομικό Τραμπολίνο, ο Ιωσήφ Νικολαϊδης  κατέκτησε επάξια το ΧΑΛΚΙΝΟ μετάλλιο, ανεβάζοντας έτσι τον «ΑΙΑΝΤΑ»  για πρώτη φορά στο βάθρο του ατομικού αγωνίσματος.
Στο Συγχρονισμένο Τραμπολίνο οι  Άγγελος  και Ιωσήφ Νικολαϊδης,  κέρδισαν το ΧΑΛΚΙΝΟ μετάλλιο .
Η αθλήτρια  Ελισάβετ  Βαλκάνου κατέκτησε την ΤΕΤΑΡΤΗ θέση στην Πανελλήνια κατάταξη και η Αγγελική  Τζιούτζια την 13η.
Ολοι οι αθλητές και αθλήτριες του «ΑΙΑΝΤΑ» κατετάγησαν μέσα στους 8 καλύτερους της Ελλάδας στο Διπλό Μίνι Τραμπ.